ליטל שמר חיים - מחקר יישומי

בחינת חוויית הגלישה לקראת השקת אתר חדש

האתר "כפיות" הנו אתר היכרויות ייחודי, המבוסס על שיטה פסיכולוגית להתאמה בין בני זוג. בעת ההצטרפות לאתר ממלאים הגולשים שאלון אישי ועורכים מבחן פסיכולוגי. על בסיס השאלון והמבחן הפסיכולוגי מאתרת המערכת גולשים אחרים בעלי מבנה אישיות מתאים. ביכולתה של המערכת ללמוד גם את דפוסי ההתנהגות של הגולשים באתר ולהוביל את הגולש אל החברים המתאימים לו ביותר מבחינת דפוסי הגלישה. האתר מציע חווית גלישה ייחודית, המתבססת על פונקציות מקוריות נוספות: תוכנת איור ידידותית המהווה תחליף אופציונאלי להצגת תמונות האתר, וידאו-צ'ט וצ'ט-הקולי המציעים אופן חדשני להתקשרות בין החברים באתר, וכרטיסים אישיים המאפשרים ניווט על פי מילות מפתח אישיות.

לקראת השקת האתר בחודש מרץ 2005 בחנה ליטל שמר חיים את חווית הגלישה בו, בשיטת מחקר המשלבת אלמנטים איכותניים לצד אלמנטים כמותיים. המחקר התמקד בבחינת ההרמוניה בין התכנים, העיצוב, הניווט והפונקציונאליות באתר.

ארבע קבוצות של גולשים פוטנציאליים באתר, בהן שתי קבוצות גברים ושתי קבוצות נשים, התנסו בגלישה באתר. המשתתפים מלאו שאלון ששימש לאפיון ניסיונם בעולם ההיכרויות באינטרנט, והתפזרו לחדרים פרטיים, בהם גלשו באופן חופשי באתר. המשתתפים התבקשו לבצע במהלך הגלישה משימות שהוגדרו מראש, ושהקיפו את כלל הפונקציות באתר. בחלק מזמן הגלישה התלווה אל הגולשים תצפיתן שערך תחקיר קצר. המשתתפים מילאו בסיום הגלישה החופשית שאלון משוב, וכל קבוצה ערכה דיון בנושא היכרויות באינטרנט ואתר ההיכרויות "כפיות", בהנחיה והכוונה של מנחה קבוצות מיומן.

בניתוח הממצאים הושם דגש על מידת הקוהרנטיות בין החלקים השונים במרכיבי חווית הגלישה: איכות נתפסת של תכני האתר, נוחות הניווט, עיצוב האתר ופונקציונאליות האתר. זאת על מנת לוודא כי קיימת הלימה טובה בין המרכיבים, שתתרום לחוויית גלישה איכותית.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
Share/Bookmark
דרונט בניית אתרים