ליטל שמר חיים - מחקר יישומי

לקראת השנה החדשה: הורים משפרים בטיחות בבית

מסקר שקיים ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים עולה, כי 15% מציבור ההורים והסבים מתכוונים, לקראת השנה החדשה, לשפר ולהגביר את רמת הבטיחות בביתם למען בטיחות ילדיהם או נכדיהם. המשמעות היא שיפור צפוי בבטיחות הילדים בלמעלה מ-125 אלף בתי אב. הכוונה לשפר את הבטיחות בבית בולטת במיוחד בקרב הורים בני 34-25 (29%).

הבטיחות בבית שבו חיים ילדים או נכדים, צפויה להשתפר, על פי כוונות המשיבים, לפחות באחת מבין הדרכים הבאות: התקנת סורגים (7%), כיסוי שקעים חשמליים (7%), קיבוע ספריות, מדפים ורהיטים כבדים (4%), התקנת גלאי עשן (4%), והתקנת אביזר להורדת טמפרטורת במים בברזי הבית (3%).

90% מציבור ההורים והסבים חושבים כי הבית שלהם בטוח לילדים, ומתוכם 53% ציינו כי ביתם "בטוח מאד". רק 10% מהנשאלים העריכו כי ביתם אינו בטוח לילדים או בטוח במידה בינונית. מבין ההורים והסבים המתכננים לשפר את הבטיחות בבית, 82% העריכו את ביתם כבטוח, כלומר גם בבית שנתפס כבטוח בעיניי דייריו התפיסה היא שיש לשאוף כל הזמן לשיפור מתמיד.

מה עוד ניתן לעשות כדי להפוך את הבית ליותר בטוח לילדים? 40% מציבור ההורים והסבים העלו מגוון רחב של דרכים נוספות לשיפור הבטיחות בביתם, וביניהן: התקנת מחסום למדרגות, הרחקת חומרי ניקוי תרופות וחפצים שבירים מהישג ידם של ילדים, התקנת מגבילי פתיחת חלון, הנחת שטיחון גומי או מדבקות על קרקעית האמבטיה, התקנת שער בכניסה לבית, קיצור הכבל בקומקום החשמלי, נעילת ארונות, עיגול פינות חדות, ועוד.

הסקר התקיים ב- 18 בספטמבר 2008 בקרב 311 הורים לילדים וסבים וסבתות לנכדים בגילאי 18-0 במגזר היהודי, באמצעות ליטל שמר חיים, בשיתוף מכון המחקר "מרקט-ווטש".

מנתוני ארגון 'בטרם' עולה כי מדי שנה נפטרים בממוצע בישראל 63 ילדים בני 17-0 בגין פגיעות בית ופנאי; קרוב ל- 90% מאשפוזי הילדים עד גיל 18 עקב פגיעות הם בגין פגיעות בית ופנאי;

עוד על מניעת היפגעות ילדים בבית באתר ארגון "בטרם".

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
Share/Bookmark
דרונט בניית אתרים