ליטל שמר חיים - מחקר יישומי

עשר פנים לחדשנות


חדשנות. כולם מדברים על זה. מה לא שמענו על זה: על יצירת ערך ללקוח, על הערך הכלכלי ליצירתיות, ועוד.

אני ליטל שמר חיים. אני רוצה לשתף אתכם היום בפנים אחרות של חדשנות. הפנים האנושיות.

טום קלי, בספרו "The ten faces of innovation" מתאר 10 טיפוסים שיוצרים ומקדמים חדשנות בחברות וארגונים. הם אולי לא האנשים החזקים ביותר בארגון, אבל הם אלו שיוצרים את נקודת המשען, שבאמצעותה ניתן ליצור בארגון משהו גדול באמת.

מי האנשים האלו? איזה תפקיד הם ממלאים? איזו יכולת ארגונית חבויה הם מייצגים? 

קלי מתאר טיפוסים שמאפשרים למידה מתמדת והרחבת מקורות המידע, טיפוסים אחרים שמאפשרים לארגון להניע ולקדם הלאה רעיונות, וטיפוסים נוספים שמאפשרים לחדשנות באמת לקרות.

החדשות הטובות הן שלא מדובר באישיות ספציפית לכל טיפוס וטיפוס. כל אחד יכול לקחת על עצמו תפקידים של טיפוסים שונים, להחליף תפקיד בעת הצורך, וליצור לעצמו ולצוות שלו DNA עסקי אפקטיבי.

אחד הטיפוסים ששבו במיוחד את תשומת ליבי הוא ה- Collaborator. זהו טיפוס שרואה לנגד עיניו קודם כל את הצוות. הוא מצליח לפתות אנשים לצאת ממגדל השן שלהם וליצור צוותים רב תחומיים. הוא מפרק גבולות שנוצרים בארגון, יוצר הזדמנויות לחברי הצוות לקחת על עצמם תפקידים חדשים, ובונה את הביטחון ואת המיומנויות שנדרשות להשלמת המסע המשותף.
 
במעגל תנופה, מרכז חברתי-עסקי הפועל בישראל לומדים איך להגיע לתוצאות עסקיות דרך שיתוף פעולה בתוך ובין ארגונים. במעגל מתגבש תפקיד ה- CCO, Chief Collaborations Officer, שיתמנה בארגונים על ידי המנכ"ל, במטרה לאפשר ולקדם את תהליכי שיתוף הפעולה בארגון.

אז איזה מין טיפוסים אתם? או יותר מעניין, איזה טיפוסים אתם יכולים להיות? איזה תפקידים לא פורמאליים אתם יכולים לאמץ לעצמכם כדי לסלול את הדרך של החברה שלכם לחדשנות?

"The ten faces of innovation". ספר מרתק.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
תגובות
1. איתי (15/11/2010 11:07:15)
2. ליטל שמר חיים (14/12/2010 18:40:23)
Share/Bookmark
דרונט בניית אתרים