ליטל שמר חיים - מחקר יישומי

מחקרי מעקב: תמונת מצב עדכנית למעמד המותג

חברות הפועלות בעולם הקמעונאי נוהגות לערוך מחקרים תקופתיים, על מנת לעקוב אחר התפתחות המותגים. במחקרים אלו, עמדות ותגובות הצרכנים מספקות תובנות חשובות על השפעת פעילויות השיווק, הפרסום והשירות.

בחינת ממצאי המחקרים לאורך זמן מאפשרת לנטר את מעמד המותגים, על פי מדדים שונים: המודעות למותג, תדמית המותג, שיעור הרכישה והצריכה של המותג, אפיון קהל צרכני המותג, ואפקטיביות החשיפה לפרסום. מניתוח הממצאים, בשילוב עם נתונים שוטפים אחרים, כגון: נתוני מכירות, נתחי שוק והוצאה על פרסום, מתקבלת תמונה כוללת על מעמד המותג.

במשך שש השנים האחרונות מלווה ליטל שמר חיים את רשת ההנעלה "TO-GO", ועורכת עבורה מחקרי מעקב. הרשת מונה כיום למעלה מ- 60 סניפים, ומציעה ללקוחותיה קונספט ייחודי: מגוון רחב של נעליים אופנתיות במחיר שווה לכל נפש.

במחקרי המעקב הנערכים עבור הרשת, משולבות שיטות מחקר כמותיות ואיכותניות, כגון: סקרים טלפוניים במדגמים מייצגים, סקרים מקוונים בקרב לקוחות הרשת, וקבוצות מיקוד. השימוש במתודולוגיות המחקר המגוונות מהווה יתרון: הוא מאפשר להתמקד בכל אחת משיטות המחקר בנושאים ייעודיים שמתאימים לה, ולתקף ממצאים שעלו בשיטת מחקר אחת, באמצעות שיטה אחרת.

למשל, בקבוצות המיקוד נבחנות, על פי רוב, תפיסות ועמדות של צרכנים, ומוערכים רעיונות שיווקיים חדשים, תוך בחינה מפורטת של התגובות והסיבות להן. בסקרים, לעומת זאת, ההתמקדות הנה בבחינת התוצאות מבחינה כמותית, דהיינו, באיזו מידה מאפיינות עמדות, תגובות או כוונות התנהגות את האוכלוסיה הנחקרת.

תפוקת התהליך המחקרי הנה אינטגרציה בין מקורות המידע: ממצאי המחקר הכמותי המבוססים על שימוש בכלים סטטיסטיים רב-משתנים, ממצאי המחקר האיכותני המבוססים על שימוש בניתוח תוכן, השוואת הממצאים השונים לממצאי העבר, והשוואת הממצאים לנתונים שוטפים שמספקת הרשת. זוהי תפוקה מחקרית מקיפה, שמתאימה לשמש כבסיס לקבלת החלטות אסטרטגיות, וכבסיס לתכנון עבודתם של הגורמים המקצועיים השונים, המעניקים לרשת פתרונות בפן השיווקי והפרסומי.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
Share/Bookmark
דרונט בניית אתרים