ליטל שמר חיים - מחקר יישומי

עמדות ושביעות רצון עובדים

בסקר שביעות רצון העובדים נבחנים דפוסי האינטראקציה השונים של העובד בארגון: במסגרת תפקידו, בצוות או במחלקה שלו, מול המנהל הישיר, מול המנהל העקיף או מנהל הפרויקט, מול הנהלת החברה, וביחס לאקלים הארגוני בכללותו. תכני הסקר נקבעים בהתאם לאופיו של הארגון ובהתאם לצרכיו. על פי רוב, הסקר כולל התייחסות לתכנים הבאים:

מסגרות ביצוע התפקיד: בהירות הציפיות מהעובד, הכלים הניתנים לו במסגרת ביצוע תפקידו, הכישורים שביכולתו להפגין, המשוב והתגמול.

התפתחות אישית וצמיחה: המידה שבה הארגון מעודד התפתחות, הזדמנויות הצמיחה שהארגון מציע לעובד ברמה המקצועית והאישית, והתקשורת בנושא קידום העובד.

תחושת השתייכות והזדהות עם הארגון: המידה שבה העובד מזדהה ומייחס חשיבות למטרות הארגון וליעדיו, מידת מעורבותו ונכונותו של העובד להביע דעתו, ותחושתו ביחס לקבוצה שאליה הוא משתייך מבחינה מקצועית וחברתית.

סקר שביעות רצון העובדים הנו הזדמנות לבחינת יחסי ספק-לקוח פנימיים המתקיימים בין מחלקות שונות בארגון או בין בעלי תפקידים שונים בו. מחלקת משאבי אנוש הנה אחת מהחוליות בשרשרת יחסי ספק-לקוח בחברה. ניתן לבחון בסקר את שביעות רצונו של הלקוח הפנימי מאיכות השירות המוענק לו במחלקה זו.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
Share/Bookmark
דרונט בניית אתרים